Şile Böcek İlaçlama

Kırkayak Nedir ?

kirkayak-ilaclama

Evren üzerinde milyonlarca böcek türü olmasına karşın, bazı böcekler oldukça farklı ve kendilerine özgün bir yapıdadır. Bu duruma etki eden en önemli şeylerden biri dahil oldukları familya olsa da, zamanla mutasyona uğramaları da gösterilmektedir. Bu haşerelerden oldukça farklı yapıda olarak tanımlayabileceğimiz böcek türlerinden biri de kırkayaklardır. Peki kırkayak nedir ?

 

Kırkayakların Özellikleri

Kendine özgü çok farklı özelliğe sahip olan ve ülkemizde de sayıları bol miktarda olan kırkayakların en bilinen özellikleri şöyledir:

  • Toplamda kırk adet ayakları yoktur. Bu sayı ortalama olarak verilmiştir. Fakat yapılan araştırmalar neticesinde en fazla 700 adet ayaklı olanına rastlanmıştır.
  • İç içe geçen derilerden oluşan ve boğumlu olan dış yapıları ile fazlasıyla esnek olabilmektedirler.
  • Renkleri ya siyah ya da kırmızı ve turuncu tonlarda olabilen bu haşerelerin boyları da oldukça uzundur.
  • Otçul olarak beslenirler ve bu nedenle evlerde saksılarımıza sık sık gelirler. Aynı zamanda dolaptaki sebzelere de fazlasıyla gelebilmektedirler. Çoğu zaman otçul olduklarından dolayı bahçelerde bulunurlar ve kırkayaklardan kurtulmak için özellikle bahçe ilaçlaması yapılmalıdır.
  • Genellikle çıyanlarla karıştırılsalar da gerek beslenme şekilleri gerek her boğumdan çıkan çifter ayakları ile onlardan ayrılırlar.

Kırkayakların pek çok türü zehirli olmasa da insanları sokabilmektedir. Tüm böcek sokmalarında olduğu gibi kırkayak sokmasında da acilen doktora gidilmelidir. Bu haşereden ancak iyi bir ilaçlama şirketinin sunduğu hizmetler doğrultusunda kurtulabilirsiniz. Şile’de kırkayak ilaçlama işlemleri olarak hizmet verdiğimiz pek çok noktada, en garantili sonuçları elde etmekle birlikte, tüm böcek ilaçlama uygulamalarında da en mükemmel ve kesin sonuç odaklı işlemleri sizlere sunuyoruz.

Böcek ilaçlama Şile firmamıza iletişim numaralarımızı kullanarak haftanın her gününde ve saatinde ulaşabilirsiniz.

Kırkayak Nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön