Şile Böcek İlaçlama

Lağım Faresi İlaçlama

Evde lagım faresi

Lağım faresi ilaçlama, lağım fareleri diğer adlarıyla kemelerin sivri ağızları ve kesik üst dudakları vardır. Sadece bir adet keskin dişi ve bir kemirme dişi vardır. Çiğneme dişleri olan diğer dişleri ile birlikte toplam 16 dişi vardır. Kesme dişlerinin kökü yoktur ve ömürleri boyunca büyümeye devam eder. Bu yüzden fazla uzamaması için kemirmekten törpülenmesi gerekir. İnsanların yakınında yaşayan Keme türleri, insanların mallarına zarar veren hayvanlar olarak görülür. Tarıma verdikleri zarar büyüktür ve bu yüzden sayılarını az tutmak için çeşitli zehirler kullanılır. Çiçek bahçelerinde özellikle kökleri kemirerek zarar verirler. Lağım faresi ile bireysel mücadele etmek mümkün değildir. Fare türü içinde en tehlikeli olan lağım faresi insanlara büyük zarar verir. Bu yüzden geleneksel yöntem sonuç vermediği gibi çok zararlıdır. Şile Böcek İlaçlama firmamız 20 yılı aşkın süredir İstanbul ili ve tüm ilçelerinde faaliyet gösteren, ilaçlama sektörünün öncü isimlerinden biri olmuştur.

Lağım Faresi Nasıl Öldürülür?

Lağım faresi nasıl öldürülür? Boyları 20 cm ile 30 cm arasında değişen kahverenginde olan lağım fareleri yaklaşık olarak 300 ile 800 gram arasında ağırlıkları vardır. Lağım fareleri nasıl öldürülür sorusunun cevabı elbette ki profesyonel ilaçlamadır. Lağım farelerinin görüldüğü yerler daha çok;

  • Lağım fareleri daha çok pis ortamlarda yani çöplüklerde, kanalizasyon borularında, atık su hatlarında görülse de özellikle son yıllarda İstanbul’un kenar mahalle semtlerinde belediye ekiplerinin çöpleri zamanında toplamamasından dolayı ev ve işyerlerinde en çok mücadele ettiğimiz kemirgen türlerinden biridir.
  • Lağım fareleri insanlar ve diğer hayvanların yumuşak olan dokularını kemirdikleri ve tehdit algıladıkları anda saldırdıkları için oldukça tehlikelidirler.
  • Ebatları otuz santime kadar çıkmaktadır. Bu zararlı kemirgenlerden kendi imkânlarımızla kurtulmamız imkânsızdır. Bu yüzden profesyonel ilaçlama şirketlerinin yardımını almamız gerekmektedir.
  • Farenin imha edilmesinden daha önemli olan şey gezindiği ve beslendiği, yani dışkı ve salya bıraktığı alanların ilaçlama yöntemi ile dezenfekte edilmesidir. Bu yüzden lağım faresi ilaçlama esnasında mutlak suretle profesyonel yardım alınması gerekmektedir.

Lağım Faresi İlaçlama Fiyatları

Lağım faresi ilaçlama fiyatları oluşturulurken bazı unsurlar belirleyici olur. Lağım faresi ile tek başına mücadele etmek mümkün olmadığı gibi çok tehlikelidir. Lağım faresi ilaçlama fiyatları oluşturulurken;

  • Haşerenin yoğunluğu
  • Haşerenin yayıldığı alanın metrekaresi
  • İlaçlama sırasında kullanılacak ilaç miktarı belirleyici olur.

Lağım faresi ile mücadele ve aklınıza takılan bütün soruların cevabı için irtibat numaralarımızdan ulaşarak uzman kadromuza ulaşabilir, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

Lağım Faresi İlaçlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön