Şile Böcek İlaçlama

Şile Ağlayankaya Böcek İlaçlama

sile-aglayankaya-bocek-ilaclama

Şile ve çevresi, ormanlık arazinin ve doğal hayatın yoğun olduğu bölgelerden oluşmaktadır. Bu alanlarda kurulan insan yerleşimleri, yoğun haşere oluşumuna ve istilaya zemin hazırlamaktadır. Haşerelerin evlerdeki varlığı insan sağlığını tehdit eden en büyük olgudur. Zira, insan yaşam alanlarına mikrop ve bakteri bırakan haşereler hem bu vesileyle bağışıklık sistemini çökertmekte, hem de taşıdıkları zehirle ciddi tehlikelere  yol açabilmektedir. Bu durumlardan korunmak adına, risk altındaki evlerde mutlaka ilaçlama yapılması gerekmektedir. Bu doğrultuda hareket eden  Ağlayankaya böcek ilaçlama servisi; Şile bölgesinde hem önlem amaçlı, hem de istilayı ortadan kaldırma amaçlı ilaçlama çalışmaları yürütmektedir.

Ağlayankaya Böcek İlaçlama Servisi

30 yıldır ilaçlama faaliyetlerini sürdürerek kamu sağlığı için hizmet veren Ağlayankaya Şile böcek ilaçlama firmamız; Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı, ziraat mühendisleri tarafından üretilmiş ilaçlarla çalışmalarını sürdürmektedir. İlaçlama ekiplerimiz; haşere dışında hiçbir canlı için zararı olmayan, haşereler üzerinde %100 etkiye sahip ilaçlama yöntemleriyle işlem yapmaktadır. İlaçlama hizmetlerimiz arasında akrep, çıyan, kırkayak, kene, yılan gibi zehirli böcek türlerinin yanı sıra; fare, hamam böceği, tahta kurusu, kalorifer böceği gibi pis ve bakteri taşıyan haşereleri de kapsamaktadır. İlaçlama uygulamalarımız arasında en çok tercih edilen yöntemler şu şekildedir;

  • Sıvı İlaçlama: Haşere türlerinin neredeyse tamamını kapsayan bu uygulama; haşerelerin sevdiği tatlarla maskelenmiş zehirli bir içeriğe sahiptir. Alandaki dip ve köşelere, haşerelerin çıktığı alanlara ve yuvalara uygulanan sıvı haldeki ilaç, kısa süre içinde etkisini gösterir ve haşerelerin ölümüne sebep olur. Sıvı ilaçlamadan sonra bir süre sulu temizlik yapılmaması gerekmektedir. Kokulu ve kokusuz olmak üzere iki şekilde uygulanır.
  • Jel İlaçlama: Hamam böceği ve kalorifer böceği üzerinde yüzde yüz etkiye sahiptir ve en çok kullanılan ilaçlama yöntemlerinden biridir. Küçük parçalar halinde uygulanan jel ilaç, haşerenin geçiş yollarına bırakılır. Bu ilacı yiyen haşere yuvasına gidip ölür ve onu yiyen haşerelerin de yok olmasına sebep olarak bir ölüm zinciri oluşturur. Kokusuz bir uygulamadır. İşlem esnasında evden çıkmaya gerek yoktur. Sulu ilaçlama yapılmasında bir sakınca görünmez.
  • Fare İstasyonu: Fare istilası için en çok tercih edilen yöntemdir. Fare ilacının korunaklı bir kutuda muhafaza edilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Böylece haşerelerden başka canlıların ilaçtan zarar görmesi engellenmiş olur. Kutunun içine girerek ilacı yiyen fare burada ölür ve kurur. Böylece koku oluşumu önlenmiş olur.
Şile Ağlayankaya Böcek İlaçlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön