Şile Böcek İlaçlama

Bit Haşeresinden Kurtulma Yolları

bit-ilaclama (1)

Bit haşeresinden kurtulma yolları, bitlerin yaşam alanlarımızdan temizlenmesine yönelik çalışmaları içermektedir. Bit ve bit türlerinden sadece ve sadece ilaçlama ve kişisel temizlikle kurtulabilirsiniz. Bit kan emici ve aynı zamanda çeşitli hastalıklar bulaştırabilen bir parazit türüdür. Zaman zaman bit ile pire birbirine karıştırılmaktadır. Ancak yapı itibarı ile bit pirelerden ayrılmaktadır. Bit haşeresi ile çok küçük yaşlarda tanışsak da bitler sadece saçlarda olmaz. Hem her yerde olabilen ve yaşayabilen hem de çok hızlı çoğalabilen bitler, tıpkı akar, mayt ve mite, uyuz böcekleri gibi insan derisi ile beslenirler. Peki, bit haşeresinden kurtulma yolları nelerdir?

Bit İle Mücadele

Bit ile mücadele ederken yapılması gereken ilk şey temizliğe önem vermek olmalıdır. Saçlarda bulunan bitler çok rahat bir şekilde, 2-3 yıkama sonunda bit şampuanı ile temizlense de evlerde ya da diğer mekanlardaki bitler ancak bit ilaçlama işlemleri ile yok edilmektedirler. Bu nedenle de bit şikayetlerini yok edebilecek bir ilaçlama firması ile anlaşmalı, bu haşerelerden kurtulmalısınız. Peki, bitler nerelerde bulunur?

Bitlerin Bulundukları Yerler

Bitlerin bulundukları yerler genellikle yaşam alanlarımızda en sık kullandığımız alanlar olarak nitelendirilebilir. Bit ile karşı karşıya kalındığında kontrol altına almak için dışarıdan profesyonel bir haşere ilaçlama şirketi ile irtibata geçilmesi gerektiği bilinmelidir. Bitlerin genel olarak hangi alanlarda daha çok aktif olduğuna bakacak olursak;

  • Evlerde koltuklarda ve sandalyelerde,
  • Yataklarda ve özellikle yastıklarda,
  • Kıyafetlerde,
  • Şapkalarda,
  • Alışveriş mağazalarındaki deneme ürünlerinde,
  • Otellerin havlularında ve yatak, yastık, koltuklarında,
  • Toplu taşıma araçlarının koltuklarında, baş koyma yerlerinde,
  • Kuaförlerde ve berberlerde taraklarda ve diğer saç şekillendiricilerinde fazlasıyla bulunurlar.
  • Bu yüzden bit vakasına karşın mutlaka ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir.

Şile’de sizlere en tehlikeli haşereden en minik haşereye kadar hizmet sunan Şile İlaçlama firmamız, haşereleri yok etmekle birlikte sizlere huzurlu bir ortam da sunmaktadır. Bizlere ulaşmak için isterseniz çağrı merkezlerimizi arayabilir isterseniz de talep formlarımızı sitemizden üzerinden doldurabilirsiniz. 7/24 hizmetin ve garantili sonuçların net adresi olan firmamız her zaman hizmetinizdedir.

Bit Haşeresinden Kurtulma Yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön