Şile Böcek İlaçlama

Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir ?

hamam-bocegi-nasil-yok-edilir

Hamam böcekleri ülkemizde çok fazla şikayet edilen, sokaklarda, evlerde, bahçelerde, banyo ve mutfaklarımızda ve hatta salonlarımızda dahi görünebilen bir haşere türüdür. En önemli özelliği hamam böceklerinin çok mikroplu yerlerde türemesi ve pek çok mikrobik hastalığı bizlere bulaştırmasıdır. Ayrıca çok hızlı türeyen bu haşerenin Alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği gibi türleri de vardır.

Peki tek seferde yüzlerce yumurtlayan hamam böcekleri ile mücadele nasıl olmalıdır ve hamam böceği nasıl yok edilir ?

  • Yaz aylarının gelmesiyle sayılarında ve yoğunluklarında çok büyük artış yaşanan haşereler, ülkemizde de kentleşmeye bağlı olarak değişen bir düzenle, evlerimize sık sık girmeye başlamışlardır.
  • Onları tamamen yok etmenin tek yolu böcek ilaçlama şirketleri ile anlaşmak olsa da, yine de bazı küçük önlemlerle en azından sayılarını azaltabiliriz.
  • Temizlik yapmak sadece hamam böcekleri için pek çok haşere için önleyici bir etki olsa da yok olmalarını asla sağlamaz. Fakat yine de ıslak ve bakteriyel deterjanlarla sık sık temizlik yapmak hamam böceklerinin artışını önleyebilir.
  • Haşere yumurtalarından korunmak da çoğu böcek için engelleyici bir yöntemdir. Bunun için ayakkabılarımızla dış kapının eşiğine dahi basmamalı, dışarıda oturduğumuz kıyafetlerle evin içinde asla oturmamalıyız. Çünkü gerek ayakkabılarımıza gerek kıyafetlerimize sokaklardan binlerce böcek yumurtası bulaşabilir.
  • En garantili çözüm elbette ki periyodik bir şekilde böcek ilaçlaması işlemleri yaptırmaktır. Özellikle evlerde yapılan ilaçlama, bahçe ilaçlama, apartman ilaçlama gibi işlemler tüm haşereler için en kesin ve en pratik sonuçları vermektedir.

Şile haşere ilaçlama olarak yalnızca hamam böceği ilaçlama işlemlerinde değil, tüm böcek türlerinde de en modern ve güvenilir yöntemlerle haşereleri yok ediyoruz. Bizlerden en yetkin ilaçlama hizmetini almak için çağrı merkezlerimize daima ulaşabilirsiniz.

Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön