Şile Böcek İlaçlama

Şile Bahçe İlaçlama

Şile, yaz aylarında tatilcilerin ve turistlerin; kış aylarında ise doğa sever kampçıların uğrak mekanı haline gelmiş, İstanbul’a bağlı bir ilçedir. Hafta sonu ve kısa tatillerde şehirden kaçmak isteyen günübirlikçilerin kamp ve piknik yaptığı, tatil sitelerinin ve plajların dolup taştığı bir tatil beldesidir. Yaz aylarında; tüm günü denizde ya da havuzda geçiren tatilciler, akşam serinliğinin tadını bahçede ya da balkonda çıkarmak istemektedir. Ancak, doğası gereği haşerelerin hızla büyüdüğü ve çok farklı haşere türlerinin görüldüğü Şile’de, akşamları açık alanda oturmak hayli zordur. Çünkü, akşam saatlerinde aydınlatmaların çalışmasıyla ışığa gelen böcekler harekete geçmekte ve insanları rahatsız etmektedir. Buradaki böcekler şehirdeki böceklerden daha tehlikeli olabilmektedir. Bu nedenle, Şile bahçe ilaçlama konusunda tıpkı diğer tatil beldeleri gibi ekstra titizlik gösterilmesi gereken bir bölgedir.

Şile Bahçe İlaçlama

Türkiye’ye ilk kez gelen bir grup yabancı turistin Şile’de otelinize yerleştiğini düşünün. Akşam bahçede ya da balkonda keyif yaparken bir fare ile burun buruna gelseler, bir daha otelinizi; hatta ülkeyi ziyaret etmek konusunda ne düşünürler? Ya da cam yoluyla odaya giren haşereler, ciddi bir itibar kaybına sebep olmaz mı? Ya da, tatil sitesinde bulunan yazlığınızın balkonunda çay içerken bir akrep tarafından sokulmak, gece vakti soluğu hastanede almak hiç hoş olmaz değil mi? Üstelik yaz vakti camlar açık yatarken, bahçede bulunan haşerelerin evinize girip sizi ziyaret etmesi işten bile değil. Bu durumda, otel ilaçlama, konut ilaçlama ve bahçe ilaçlama konularında, Şile bahçe ilaçlama firmaları ile anlaşarak vakit kaybetmeden uygulamaya koyulmalısınız.

Bahçe İlaçlama Ne Zaman Yapılmalı?

Öncelikle, kimi insan böcek ilaçlama uygulamasının böcekle karşı karşıya kalındığında yapıldığını düşünür ancak bu son derece yanlış bir bakış açısıdır. Bir gece, temiz olduğunu düşündüğünüz evinizde karafatmayla karşılaşmak hiç hoş bir durum olmayacaktır. Çünkü, karafatmalar son derece sinsi bir böcek türüdür. Gündüzleri varlıklarına dair hiçbir işaret görmezsiniz ancak geceleri harekete geçerek evinizde her yeri dolaşırlar. Çatal kaşık çekmecesini dahi ziyaret eden bu pis haşerelerden habersiz, vücudunuza hangi mikropların girdiğini ve size zarar verdiğini tahmin bile edemezsiniz. Bu nedenle, böyle bir durumla karşılaşmadan önce önleminizi almalısınız. İlaçlama uygulaması hangi mevsimde olur? diye sorarsanız, Şile bahçe ilaçlama işlemi için en uygun zaman ilkbahar ya da yaz aylarıdır. Çünkü bahçe ilaçlama işleminin, ilacın etkisini gösterebilmesi açısından rüzgarın sert esmediği ve yağışın az olduğu zamanlarda yapılması gerekmektedir. Bahçe ilaçlama konusunda daha detaylı bilgi almak için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

Şile Bahçe İlaçlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön