Şile Böcek İlaçlama

Şile böcek ilaçlama

haşere-türleri-3

Böcekler, insanlardan sonra dünya nüfusunda öne çıkan diğer canlılardır. Günümüzde 6 ila 10 milyon arasında değişen bir nüfusa sahip olan böcekler, taksonomi açısından da en geniş sınıf arasındadır. Gerek kırsal kesimde, gerekse şehir hayatında hemen her gün farklı böcek çeşitleriyle karşılaşırız. Bunların bir kısmı doğal döngü için gerekli iken, büyük bir kısmı ise insan hayatına son derece zararlıdır. Öyledir ki bazı böcekler zehirli olduğu için, insanları sokması veya ısırması durumunda ölüme bile sebebiyet verebilmektedir. Kan emerek, ısırarak, sokarak insanlara zarar veren birçok haşere vardır. Bu hastalıklara örnek verecek olursak tifüs, verem, dizanteri, mantar, tifo, besin zehirlenmesi ve hummadır.
Böcekler arasında en korkutucu hastalık yayanlar arasında ön sıralarda olan hamam böcekleridir. Hamam böcekleri aynı zamanda barınmaya başladıkları alanlarda hızla yayılma özelliğine de sahiptir. Böceklerin çeşidine göre bulaştırdıkları hastalıklar da değişmektedir. Hamam böceklerinin insanlara bulaştırdığı başlıca hastalıklar, hepatit virüsü, atrax hastalığı, verem, astım, alerjik hastalıklar, dizanteri ve mantardır. Diğer bir tehlikeli böcek türü ise kalorifer böcekleridir. Oldukça pis haşereler olan kalorifer böcekleri insanlarda gıda zehirlenmesi, hepatit, pnomoni, astım gibi hastalık ve alerjik reaksiyonlara sebep olurlar. Kan emerek insanlara zarar veren başka bir tür ise kenedir. Isırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı görülmektedir. Bu rahatsızlığın sonucu genellikle can kaybıyla sonuçlanır.
İnsanların bu tür böceklere karşı önceden tedbir alması hem sağlık açısından hem de maddi yönden büyük fayda sağlayacaktır. Şile böcek ilaçlama hizmeti olarak 7*24 saat hem müşteri temsilcisi hem de ilaçlama personeli olarak hizmet vermekteyiz. Haşerelerle ve diğer canlılarla probleminizde her zaman en güvenilir, hızlı ve kaliteli çözüm için uzman ekibimizle birlikte faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Şile böcek ilaçlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön