İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 210 45 64
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Tatarcık sinekleri ilçemizde de çok fazla bulunan ve pek çok kişiyi huzursuz eden haşerelerden biridir. Oldukça tehlikeli olması sebebiyle de bazen tatarcık böceği olarak da adlandırılmaktadır. Bu haşere insanlarda bir deri hastalığı olan “şark çıbanı” hastalığının oluşmasına neden olur. Bu nedenle tatarcık sineklerinden bir an önce kurtulmak ve onlara karşı önlem almak gerekir. Peki tatarcık sineği nedir ?

Tatarcık Sineği Özellikleri

  • Bu haşereyi kendi türleri arasından ayıran en önemli özellik tüm vücudunun tüylerle kaplı olmasıdır. Kanatlarından göz kapaklarına kadar tüyler içinde olan bu haşerenin erkek olanları bitkilerin enzimlerini, şekerlerini, dişi olanları ise insanların kanını emer. Kan emici her haşerede olduğu gibi bu haşere de kan yoluyla bulaşıcı olabilen tüm hastalıkları insanlar arasında gezdirir.
  • Tatarcık sineğini ya tüylerinden ya da uçuş şeklinden ayırt edebiliriz. Diğer sinekler gibi doğrusal bir şekilde uçamayan bu haşere yere dikey olarak çizgiler oluşturacak bir izlenimde uçmaktadır. Yani bir başka deyişle pire gibi sıçrayarak uçmaktadır. Onlardan tek farkı kanatlarının olmasıdır.
  • Gündüzleri değil geceleri aktif halde dolaşırlar. Bu sebeple onları görmek oldukça zordur.

Tatarcık Sineğinden Kurtulmak İçin

Bu haşereden kurtulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Çünkü diğer haşereler gibi değillerdir. Çok hızlı çoğalır ve tek seferde onlarca yumurta yumurtlayabilir. Uçarak ve geceleri faaliyet göstererek evlerimize giren bu haşereden kurtulmak için mutlaka periyodik olarak bahçe ilaçlaması yapılmalıdır. Evinizde bu haşereden olduğunu düşünüyorsanız onu yok etmeden asla uyumamalısınız.

Şile Böcek İlaçlama olarak tatarcık ilaçlama işlemlerinde ilçemizde en garantili sonuçları sizlere sunduğumuz gibi, tüm haşere şikayetlerinizde en kesin çözümleri en kaliteli ilaçlarla sağlamaktayız. Bizlere dilediğiniz zaman çağrı merkezlerimiz üzerinden 7/24 ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir