Şile Böcek İlaçlama

Tespih Böceği Nerelerde Bulunur ?

tespih-bocegi-ilaclama

Dünyada çok farklı haşereler, çok farklı değişmelere uğramıştır. Bazen sayıları zamanla artmış bazen azalmıştır. Fakat böceklerin, insan sağlığına verdikleri zararlar hep aynı kalmıştır.  Tespih böcekleri de farklı evrimler geçirmiş, hem karada hem de denizde yaşayabilmiş bir böcek türüdür.

Tespih Böceğinin Özellikleri

  • Bu haşere, ismini oldukça farklı ve kendine özgü olan bir özelliğinden dolayı almıştır. Tehlike anında ya da ortadan hızla kaybolmak istedikleri anda ayakları ile başlarını birleştirerek bir tespih, boncuk tanesi halini alır ve ortadan kaybolur.
  • Karidesgillerden de olan ve çıyanların, kırkayakların familya olarak aynı akrabası olan tespih böcekleri, aşırı derecede suya ve neme ihtiyaç duyarlar.
  • Renkleri siyah ve kahve tonlarında olur, boğumlu vücudu top şeklini aldığında dış yüzeyleri oldukça pürüzsüzdür.
  • Çok hızlı türemektedirler ve onlardan kurtulmak oldukça zordur. Bu nedenle de tespih böceği ilaçlama işlemleri yapılmalıdır.
  • Yem yemeden oldukça uzun süre yaşayabilseler dahi, susuz yaşayamazlar. Peki tespih böcekleri nerelerde bulunur ?

Yaşadıkları Yerler

Genellikle nemli bölgeler, deniz kenarları, sahiller, yazlık evler, tropikal iklimler, banyo ve mutfaklar, gider boruları, suların içi, balkonların gider borusu, çeşmelerin ve muslukların yanı, bol yağışlı yerler, mutfak tezgahları, kovalar bu haşerenin yaşamayı en sevdiği alanlardandır.

Şile’de de çok fazla sayı ve türde bulunan bu haşereden kurtulmak için en garantili sonucu size veren Şile Haşere İlaçlama firmamızın çağrı merkezleri haftanın 7 günü, günün 24 saati daima hizmetinizdedir.

Tespih Böceği Nerelerde Bulunur ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön