Şile Böcek İlaçlama

Uyuz Böceği ve Uyuz Hastalığı

uyuz-bocegi

Uyuz böcekleri isimlerini yol açtıkları hastalığın adından almaktadırlar. Özelliklerde hayvanlarda nükseden bu hastalık insanlarda da sıklıkla görülmektedir. Bunun nedeni ise bu hastalığın bulaşıcı olmasıdır. Uyuz böcekleri, tıpkı akar, mayt, mite gibi organizma türünden böceklerdir ve insan derisi ile beslenirler. Bu sebeple onları görmemiz ancak mikroskobik özellikteki aletlerle mümkündür. Peki uyuz böceği ve uyuz hastalığı nedir?

Uyuz Böceği

Gözle görünmeyecek kadar minik, dış kabuğu oldukça sert olan bu haşere, insan ve hayvanların derilerinin bir alt tabakasından başlamak suretiyle yumurtalar bırakarak, alt deri katmanlarına doğru ilerler. Yaz aylarında aktiflikleri azalan uyuz böcekleri havaların serinlemeye başlaması ile birlikte faaliyete başlar. Bunun nedeni ise kışlık giysiler içinde kapalı ve havasız kalan derimizin, organizmaların türemesi için elverişli olmasıdır.

Uyuz Hastalığı

Uyuz böceklerinin bıraktıkları yumurtaların insan ve hayvan derisi üzerinde çok aşırı bir kaşıntı yaratmasıdır. Bu hastalık bulaşıcıdır ve insandan insana hızla bulaşır. Aynı zamanda vücudumuz üzerinde de hızlıca yayılmaktadır. Örneğin kolumuzda nükseden hastalık çok kısa bir süre sonra bacaklarımıza, sırtımıza dağılabilmektedir. Mutlaka tedavi edilerek iyileşme sağlanmalıdır.

Şile Böcek İlaçlama şirketi, tüm haşereler üzerinde oldukça etkili yöntemlerle, deneyimli ve her biri alanında eğitimli kadrosuyla sizlere 7/24 hizmet sunmaktadır. İster bahçe, ister fabrika ister ev ilaçlama olsun her noktada en garanti sonuçlarla sizlere böcek ilaçlaması hizmetini sunmaktayız.

Uyuz Böceği ve Uyuz Hastalığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön